Nezadovoljni predlogom Odluke o postavljanju spomen obilježja Mirku Komnenoviću na hercegnovskoj pijaci, zakupci su tezge postavili na plato ispred Opštine Herceg Novi, gdje planiraju da ostanu dok im se ne nađe adekvatna lokacija.
Kako je za RTHN kazao Krsto Radović, ostaće tu dok nadležni ne ispune obećanje.
-Mi smo prošle godine imali isti problem u vezi pijace u Herceg Novom. Nama je obećano na sastanku sa Stevanom Katićem i Milošem Konjevićem da će prvo da se nađe mjesto gdje ćemo prodavati, pa će onda biti postavljen Mirko Komnenović na pijaci u Herceg Novom. U međuvremenu izbori su bili i prošli, vladajuća struktura utemeljila se kao što je i bila u Opštini Herceg Novi, i oni su nastavili po istom – da spomenik postave na pijaci gdje mi prodajemo. Mi ne možemo da prodajemo ni u Igalu, ni nigdje drugo. Ta je pjaca stara preko 400 godina, a to što radi Opština Herceg Novi je stvarno katastrofa. Mi se ne pomjeramo, bićemo do daljneg ovdje – ovo je od danas Kruševačka pijaca, poručio je Radović.
Prije pet godina je gradska pijaca kompletno adaptirana i uređena, sanirani su vodovodna i kanalizaciona mreža, elektro instalacije i atmosferska kanalizacija, uređene su fasade u zoni prizemlja, postavljena nova oprema i urađena reorganizacija prostora.
Nikola Svilanović, koji je šest mandata bio odbornik u Skupštine opštine Herceg Novi, i član Odbora direktora Komunalno-stambenog u vrijeme kada je to preduzeće rekonstruisalo gradsku pijacu, ne može da vjeruje da će sve to biti porušeno.
-Danas mi se teško oteti utisku o ovome što se događa. Mi smo sa velikom mukom i rabotom, zahvaljujući odnosu i borda direktora i tadašnjem rukovodiocu, zajedno sa jednom ekipom bravara i limara iz preduzeća, sa unutrašnjim rezervama preduzeća, sve napravili i prije vremena. Čudi me od gradonačelnika Katića da ove stvari ne presječe i ne skine sa dnevnog reda, jedan takav domaćin koji vodi računa o svakoj stvari. Tamo je tada potrošeno više od 160 000 eura, a da ne računamo koliko je potrošeno sa unutrašnjim rezervama. To su velike svote. Zašto ta sredstva danas, umjesto da ovo rušimo, ne uložimo da ljudima napravimo prilaz da lakše svoj proizvod donesu do tezge, da imaju malo vode da zaliju to iz bašte i da imaju boljitak, a ne rušiti. Ja ne znam šta je ovome narodu. Ja ne znam dokle idemo, šta ovo radimo i ko vuče takve poteze. Ja mislim da će odbornici cijeniti ovo sve što je napravljeno u gradu i da kažu da ima mnogo boljih lokacija u gradu koje su već spremne i da jednostavno mogu postaviti. Ja neću da licitiram, neka struka kaže, ali ovdje ima pogled sa svih pozicija i mislim da bi i sam Komnenović bio protiv toga, i ne bi mu bilo pravo da zna šta se radi, jer on je radio sve za boljitak ovog grada, poručio je Svilanović.
Odbornica GP “Idemooo!” Olivera Doklestić i klub odbornika DPS-a tražili su povlačenje ove tačke sa dnevnog reda sedme sjednice Skupštine opštine Herceg Novi, ali je glasanjem većine njihov predlog odbijen.








