У трећој четвртини „Подгорица“ „закључала“ кош

У 9. колу Прве лиге за кошаркашице синоћ у СЦ Игало није било изненађења. Екипа „Подгорице“ је побједила домаће „Приморје“ 70:54 ( 13:16, 13:12,30:7 14:19).

Тим Драгана Прге добио је три четвртине и већи дио утакмице се држао добро. Кошаркашице „Приморја““ првих 20 минута имају мининималну предност. У трећој четвртини гошће су почеле да играју одбрану на високом нивоу и предност је само расла у корист подгоричког тима. Пред последњих десет минута разлика је нарасла на 21 поен у њихову корист и исход је био сусрет је био ријешен.

Са одличним играма у последње вријеме наставља Љубе Андрић која је дуел са „Подгорицом“ завршила са 20 поена. Остали стријелци за „Приморје“: Теодора Сарић 8, Клаудија Баћовић 6, Кристина Радуловић и Антонија Триповић постигле су по 5, Ана Ракочевић 4, Кристина Илић и Сања Павловић по 3 поена. Најефикаснија у редовима „Подгорице“ била је Атина Радевић са 21, а затим Јања Драгишић са 12 поена.

У овом колу други новски прволигаш „Херцег Нови“ сутра у Подгорици гостује лидеру „Будућности“.