U Igalu održan 8. Karate kup Grand pri Montenegro

Karatisti „Zete“ podigli su trofej namjenjen najboljoj ekipi 8. Međunarodnog karate turnira Gran pri Montenegro u Igalu. Takmičari „Zete“ nastup u Igalu su završili sa 18 zlatnih, osam srebrnih i pet bronzanih medalja. „Omladinac“ iz Podgorice je osvojio drugo mjesto sa 17 zlatnih, dvije srebrne i šest bronzanih medalja.

Pobjedničko postolje kompletirao je kolašinski „Gorštak“ sa osam zlatnih, četiri srebrne i jednom bronzanom medaljom.

Karatisti „Bijele“ sa sedam zlatnih, jednom srebrnom i devet bronzanih završili su na četvrtom mjestu, dok je peti bio „Šotokan tim“ Herceg Novi sa sedam zlatnih i dvije bronzane medalje.

Među deset najboljih su još „Šampion“ Nikšić (6z,3s,8b), „Ulcinj“ (5z,9s,6b), „Hercegovac“ (4z,4s,8b), „Budućnost“ (4z,3s,1b) i „Ris“ (4z,1s,4b).

Tradicionalni turnir okupio je 419 takmičara iz 45 klubova i šest država.

Organizatori turnira bili su karate klubovi „Bijela“ i „Tempo“, a pokrovitelji Opština i Turistička organizacija Herceg Novi.