U duelu imenjaka bolji Splićani

U  prvoj utakmici trećeg turnira Regionalne lige večeras u Šibeniku nije bilo iznenađenja.  Splitski Jadran  je protiv imenjaka iz Herceg Novog  opravdao ulogu favorita i pobijedio 15:11 (6:1,,1:4, 4:0,4:6). Učesnik Lige šampiona je posle prvih 8 minuta poveo  6:1. Šampion Crne Gore se vratio  u igru do sredine utakmice i smanjio na 6:5 a zatim imenjaci su igrali na makove. Neparne četvrtine su pripale ekipi sa Poljuda a parne ekipi sa Škvera.

Od pojedinaca  Danilo Radović je najzaslužniji što su on i njegovi saigrači i ublažili poraz sa postignutih pet golova.

Jadran sutra od 19 sati igra protiv domaćina Solarisaa. Turnir na Crnici završava u  subotu od 13:30 sa Mornarom (Split).

U prvim utakmicama trećeg turnira Novi Beograd je u Šapcu savladao Partizan 14:8, Radnički je pobijedio domaći Šabac 9:6 a Aleksa Ukropina postigao je dva gola za ekipu iz Kragujevca. U Šibeniku  je Jug bio ubjedljiv protiv Mornara 17:5.

Tabela: Novi Beograd i Radnički 18, Jug i Jadran Split 15, Crvena zvezda i Mladost devet, Šabac šest, Jadran Herceg Novi i Partizan četiri, Mornar tri, Primorac i Solaris su bez bodova.