У бокељском дербију Новљани остали без бодова и тренера

Фудбалери Игала, у 11. колу Друге фудбалске лиге, поражени су на свом терену од которског Грбља резултатом 2:1.

Након меча тренер Иван Брновић казао је за РТХН да подноси оставку.

Лош расплет за Игало није наговештавало прво полувријеме. У 10. минути Милован Илић је имао иделану прилику, али су гости успјели да се одбране. У наредној минути, послије центрашута Бобана Ђорђевића, Милош Перовић је главом матирао голмана Грбља, Видоја Пoповића.

Игало је у наставку показално лошу игру, што је пракса која се понављала у готово свим мечевима ове сезоне.

Гости су преко Жарка Вилотијевића запријетили из слободног ударца, лопта је прошла кроз живи зид, голмани Кулиновић је одбио, али само до резервисте Которана Бојовића, који погађа за изједначење.

Игало је играло без идеје у нападу. Након прекршаја Петровића над резервистом Бралетићем у казненом простору у 81. минуту, судија Бранко Одаловић показао је на бијелу тачку. Сигуран је био бивши играч Игала Вилотијевић и поставио коначан резултат.

У наредном, 12. колу Игало гостује у Голубовцима екипи Зете. Екипу ће водити помоћни тренер Петар Гушић.

Остали резултати 11. кола Друге лиге: Никшић-Бокељ 0:2, Беране-Зета 2:0, Отрант Олимпик –Ком 1:3, Младост-Подгорица 0:1.

Табела: Младост и Бокељ по 23, Беране 20, Подгорица и Ком по 17, Зета 13, Игало и Грбаљ по 12, Никшић 9 и Отрант Олимпик 4 бода.

У 12. колу, 16. октобра играју: Зета-Игало, Бокељ-Отрант Олимпик, Грбаљ-Никшић, Подгорица-Беране и Ком-Младост.