СВЈЕТСКА ЛИГА: МАЂАРИ КАЗНИЛИ РИВАЛОВУ НЕЕФИКАСНОСТ

Подмлађена репрезентација Црне Горе, која брани трофеј Свјетске ватерполо лиге освојен прошле године, поражена је вечерас у Ђеру на старту овог такмичења у новој сезони 14:9 (4:1 4:3 3:2 3:3).

Петковић и саиграчи лоше су почели утакмицу. У првих осам минута голман Лазовић држао је одбрану али је учинак у нападу био врло лош. У другој четвртини консолидовала се репрезентација Црне Горе смањила предност на 6:4, али у финишу полувремена, са два нова гола, домаћа репрезентација је на одмор отиша са дуплираном предности (8:4).

У другом полувремену за одбрану се може рећи да је била на нивоу али напада практично није ни било. Домаћин је средином треће четвртине повео са 9:4. Напад са играчем више је био врло лош. Изабраници Владимира Гојковића су искористили само једном из седам покушја док су Мађари имали максималан учинак са играчем више, шест од шест. Последња четвртина је била егал али коначан исход у корист Мађара одлучио је њихов учинак из прве три четвртине.

Голове за Црну Гору постигли су: Алекса Укропина, Владан Спаић и Марко Мршић по два, Марко Петковић, Владо Попадић и Мирослав Перковић.

Голове за Мађарску постигли су: Петер Вигвари четири, Кристијан Манхерц три, Балаш Ердељи, Ђорђо Заланки, Тамаш Мазеи, Силард Јаншик, Кристијан Бедо и Виктор Вадовић по један.

У наредном колу у овој групи рерпрезентација Црне Горе у Котору игра 15. фебруара са репрезентацијом Румуније, а по двије селекције из четири групе, избориће пласман у четвртфинале Свјетске лиге за Европску зону.