SVITANJE LJETA U KUMBORU: NAJBRŽI DABOVIĆ I TOMAŠEVIĆ

Sportsko rekreativna manifestacije Svitanje ljeta –Kumbor Vertical trail, koju je organizovao Triatlon klub Herceg Novi, okupila je  37 takmičara, ali i  pješačku grupu koji su na vidikovcu Prvi maj dočekali sunce.

U muškoj konkurenciji najbrži na stazi dugoj 2 600 m sa 340 m uspona bio je Željko Dabović iz AK Sparta (18:32) , drugi je bio Perica Vučković iz AK „Sparta“ (18:49), a treći Predrag Racković  iz kluba  „Road Runners Montenegro“ (19:49).

U ženskoj konkurenciji prvo mjesto osvojila je Jelena Tomašević iz TK Herceg Novi (23:12), drugo Tamara Lepetić  TK Herceg Novi (24:36) i treće Mirjana Radenović -Individualac (24:59). Strat je ispred MZ Kumbor i svi takmičari uspješno su završili trku.

Željko Dabović kazao je da je ovo bila sjajna trka u veoma jakoj konkurenciji:

-Staza je izuzetno fizički zahtjevna, ali je odlično markirana i pripremljena. Služiće nam i dalje za planinarenje, a ne samo za ovu vrstu trke, kazao je Dabović.

Jelena Tomašević kazala je da premda ovu stazu istrči lagano, ovog jutra bilo je napornije:

– Krenuli smo od MZ Kumbor i poslije 150 metara krenuli smo ka brdu. Tu se već nije moglo trčati, a ono što je bilo zanimljivo je prolaz kroz tunel ispod puta. Ipak, sve je dobro prošlo i sunce nije smetalo, kazala je Tomašević i poručila da će učestvovati i naredne godine.

Kao i prethodne godine, članice NVO Kumboranke pripremile su slane i slatke delicije.