СВИТАЊЕ ЉЕТА У КУМБОРУ: НАЈБРЖИ ДАБОВИЋ И ТОМАШЕВИЋ

Спортско рекреативна манифестације Свитање љета –Kумбор Vertical trail, коју је организовао Триатлон клуб Херцег Нови, окупила је  37 такмичара, али и  пјешачку групу који су на видиковцу Први мај дочекали сунце.

У мушкој конкуренцији најбржи на стази дугој 2 600 m са 340 m успона био је Жељко Дабовић из АК Спарта (18:32) , други је био Перица Вучковић из АК „Спарта“ (18:49), а трећи Предраг Рацковић  из клуба  „Road Runners Montenegro“ (19:49).

У женској конкуренцији прво мјесто освојила је Јелена Томашевић из ТК Херцег Нови (23:12), друго Тамара Лепетић  ТК Херцег Нови (24:36) и треће Мирјана Раденовић -Индивидуалац (24:59). Страт је испред МЗ Кумбор и сви такмичари успјешно су завршили трку.

Жељко Дабовић казао је да је ово била сјајна трка у веома јакој конкуренцији:

-Стаза је изузетно физички захтјевна, али је одлично маркирана и припремљена. Служиће нам и даље за планинарење, а не само за ову врсту трке, казао је Дабовић.

Јелена Томашевић казала је да премда ову стазу истрчи лагано, овог јутра било је напорније:

– Кренули смо од МЗ Кумбор и послије 150 метара кренули смо ка брду. Ту се већ није могло трчати, а оно што је било занимљиво је пролаз кроз тунел испод пута. Ипак, све је добро прошло и сунце није сметало, казала је Томашевић и поручила да ће учествовати и наредне године.

Као и претходне године, чланице НВО Кумборанке припремиле су слане и слатке делиције.