Стразбур Ф8: Французи за полуфинале

Пенал рулет и пораз од Свјетског прваке Шпаније 12:10, одвео је  репрезентацију Црне Горе у сутрашње четврфинале завршног турнира Свјетске лиге на домаћина Фрацуску. Због домаћинства, Французи су благи фаворити, али подмлађени тим селектора Владимира Гојковића има своје адуте.

Као и у претхнодна два меча ватерполисти Црне Горе одиграли су одлично против шампионата свијета, селекције Шпаније, водили су 7:2 почетком трећег четвртине, 8:5 уочи последње дионице, а потом и 8:8 у регуларном дијелу утакмице па петерци и пораз од 12:10 (1:2, 1:4, 3:2, 3:0 – 4:2).

И утакмица трећег кола  групне  завршнице Свјетске лиге показала је много добрих ствари, али и мана које прати младост и  неискуство репрезентације Владимира Гојковића

Репрезентативци Црне Горе прву четвртину добили су 2:1. Голове су постигли Стефан Видовић и Владо Попадић, а уз одличну игру комплетне екипе у одбрани, бриљирао је на голу Петар Тешановић.

Црна Гора је током друге дионице побјегла на 6:2, а овај обећавајући резултат режирали су изврсни Тешановић на голу, Владо Попадић и Василије Радовић који је постигао три гола за редом.

Почетак треће четвртине донио је погодак Душана  Матковића  за 7:2. Тада, као и дан раније против Аустралије, услиједила је криза. Радовић и саичграчи били су без гола седам минута, што су искуснији играчи Шпаније знали да казне, топили су предност противника и имали благу предност добијену од судија.

Уочи последњих осам минута, Црна Гора је водила 8:5. Головима Кабањас и Паулина, Шпанци су пришли на 7:8. Матковић и Мршић су погађали оквир гола, Видовић је имао зицер, а Баросо на 40 секунди прије краја погодио за 8:8.

У пенал рулету Шпаци су побједили (12:10), а у петој серији побједу је Шпанцима донио Бароса (стријелац посљедњег гола за 8:8 у регуларном дијелу утакмице). Агире је одбранио шут Стефана Видовића у трећој серији, на почетку претпосљедње, Паул је шутирао поред гола, а Владо Попадић погодио пречку…

Голове за Црну Гору постигли су: Василије Радовић три, Владо Попадић два, Стефан Видовић, Душан Матковић и Констанин Аверка по један.

Голове за Шпанију постигли су: Алберто Баросо и Серхи Кабањас по два, Мартин Фамера, Рожер Тахуљ, Франциско Валера и Николас Паули по један.

У овој групи репрезентација Србија је побједила  Аустралију 14:7. Пошто су САД неочекивано побједиле Италију 13:9, а Француска је Канаду 12:8, сутра ће у четвртфиналу снаге одмјерити:

САД – Аустралија, Србија – Италија, Шпанија – Канада и Црна Гора -Француска (20 часова).

У случају побједе над Французима, Црна Гора у уторак игра са бољим из дуела САД-Аустралија.

Утакмице за коначни пласман на програму су у сриједу.