Сплићани за нијансу бољи од Новљана

Ватерполисти Јадрана поражени су од имењака из Сплита у другом колу Лиге шампиона, резултатом 11:10, у сусрету који је одигран у Требињу.

Изабраници Петра Радановића лоше су отворили меч, губили 1:4 и 2:5, да би до краја друге четвртине успјели да поравнају резултат на 5:5.

До краја меча играло се гол за гол, а Новљани су први пут повели три минута прије краја 9:8 и при том резултату промашили петерац, што је, можда и преломило утакмицу.

– Амбијент је био фантастичан. Мислим да смо доста нервозно ушли у меч. Нови базен и амбијент је мало пореметио младу екипу. Успјели смо енергијом да се вратимо, дођемо у егал, али смо на старту посљедње четвртине направили грешке и то је преломило у њихову страну – рекао је након сусрета Петар  Радановић.

Холод је са три гола био најефикаснији у херцегновском Јадрану, по два су постигли Василије Радовић и Лазар Вукићевић, а по један Јован Вујовић, Матија Сладовић и Данило Радовић. Одличан на голу био је Дарко Ђуровић.

За Сплићане Јерко Маринић Крагић постигао је три гола.

Нову шансу да упишу први тријумф Новљани ће имати 18. октобра када у Требињу играју са Црвеном звездом.