Španija bolja od Crne Gore u Kotoru

U okviru završnih priprema za Evropsko vaterpolo prvenstvo za igrače rođene 2008  godine i mlađe, koje će se od 8. do 16. jula biti održano u  Podgorici, sinoć u Kotoru reprezentacija Španije  pobijedila je Crnu Goru 12:10 (4:4, 4:1, 2:5, 0:2).

U većem dijelu susreta Španci su bili bolji. U trećoj četvrtini izabranici Nenada Vukanića su zaigrali bolje i poveli 10:9 ali u poslednjoj četvrtini su ispustili prednost i poraženi.

Strijelci  za Crnu  Goru su bili: Petar Brnović i Andrej  Durutović  po 2, Luka  Todorović, Đorđe Koprivica, Stefan Vraneš, Matija Franeta, Danilo Roganović  i Tomo Vičević po gol.

Za Crnu Goru su još igrali: Andrija  Rajović, Stefan Kruta, Luka Savić, Darko Domazetović, Marko Milinić,  Danilo Savović i  Marko Pejović.

-U ovoj utakmici koja je bila generalka za početak prvenstva koje kreće u subotu protivnik se bolje snašao i bolje otvorio utakmicu i poveo 8:6. Potom smo izjednačili na 9:9 i poveli 10:9. U finišu  utakmice uslijedio je ponovo taj loši period  i izgubili smo 12:10. Ostalo je da izanaliziramo našu igru i igru reprezentacije  Španije s obzirom na to da igramo sa njima i u  grupi na Evropskom prvenstvu. Španci su interesantan protivnik  koji igraju slično svojim starijim kolegama koji možda danas igraju najbolji vaterpolo na svijetu. Večeras imamo zavšni trenig u Kotoru. Ujutru ćemo odrediti 15 igrača sa kojima od sutra nastavljamo pripreme u Podgorici. U principu samo je jedno mjesto upitno.

Prvi protivnik je u subotu u 21 sat Mađarska. Slijedi dan pauze pa utakmice sa Italijom  i Španijom. Sve četiri reprezentacije idu dalje s tim što će se prvak direktno plasirati u četvrtfinale. Ukrštamo se sa grupom u kojoj se nalaze Srbija, Hrvatska, Grčka i Turska. Ovoj mladoj selekcija potrebna je i podrška publike i očekujem da će nas u Podgorici podržati u borbi za što bolji plasman – rekao je za naš portal Nenad Vukanić.