SP (U20): Crna Gora završila na sedmom mjestu

Crnogorska vaterpolo reprezentacija uzrasta do 20 godina završila je Svjetsko prvenstvo u Bukureštu pobjedom 12:9 (5:2, 2:2, 3:1, 2:4) protiv reprezentacije Hrvatske i u konačnom plasmanu zauzela sedmo mjesto.

Poslednji nastup na ovogodišnjem prvenstvu izabranici Petra Radanovića odlično su otvorili. Dva su gola postili iz protivnapada, a dva sa igračem više i poveli 4:1, pa je četvrtina završena 5:2.

U drugom i trećom periodu Marko Mršulja i saigrači zatvorili su sve prilaze golu i nakon tri četvrtine rezultat je bio 10:4 i 11:5 i ishod utakmice se nazirao.

U finišu utakmice Hrvati su zaigrali znatno bolje i smanjili ubjedljiv poraz na tri gola razlike.

Strijelci za Crnu Goru su: Balša Vušković tri, Jovan Vujović, Danilo Stupar i Srđan Janović po dva, Matija Sladović, Marko Mršić i Neđo Baštrica po gol. Za Hrvatsku pogađali su: Robert Stojanac, Hrvoje Zvono, Vlaho Pavlić i Toni Mozara po dva, odnosno Niko Čubranić jedan.

Razloga za nezadovoljstvo plasmanom u glavnom gradu Rumunije mogu imati Strahinja Gojković i saigrači. Crna Gora je odlično počela Svjetsko prvenstvo. Pobjedila je Španiju i Hrvatsku, stigla do četvrtfinala, uprkos porazu od Italije.

U meču za plasman u polufinale, Crna Gora je posle trilera poražena od SAD, zatim posle peteraca i od Italije u razigravanju od petog do osmog mjesta, a pobjeda nad Hrvatskom je stigla kao utjeha. Ostao je utisak da je ova genracija koju je vodio Petar Radanović mogla postići znatno više u svjetskoj eliti, ali kao nije bilo sreće i koncetracije posebno u četvrfinalu.