SP (U20): Crna Gora petercima do četvrtfinala

Omladinska vaterpolo reprezentacija Crne Gore nastavila je seriju odličnih rezultata na Svjetskom prvenstvu U20 u Bukureštu.
Izbranici Petra Radanovića su danas pobjedili reprezentaciju Hrvatske 14:12 nakon peteraca, pošto je u regularnom dijelu susret završen nerješenim rezultatom 9:9 (2:2, 1:4, 2:3, 4:0- 5:3), i izborili plasman u četvrtfinale mundijala koji je okupio 19 reprezentacija. Prema kretanju rezultata može se reći da su Marko Mršić i saigrači postigli podvig i u poslednjoj četvrtini stigli prednost protivnika od 5:9 do 9:9.

Već u prvoj četvrtini počelo je žestoko. Hrvatska je vodila 1:0, Crna Gora 2:1, a poslije prvih osam minuta rezultat je bio 2:2. Strijelci za Crnu Goru bili su Sladović i Stupar, a za Hrvatsku Radić i Tončinić.
Hrvatska je u drugoj četvrtini povela 6:3 u režiji Pavlića (dva gola) i Tončinića. Jedini strijelac za Crnu Goru u tom periodu igre je bio kapiten Mršić.
Početkom treće četvrtine Hrvatska vodi 7:3, uzvratio je Stevović za 4:7, ali je protivnik kažnjavao promašaje Crne Gore, pa je uoči poslednjih osam minuta reprezentacija Igora Hinića ušla sa prednošću 9:5.
Četvrta četvrtina bila je u znaku Marka Mršića koji je serijom 3:0 pomogao saigračima da minut i po prije kraja priđu na 8:9. Hrvatska nije iskoristila još jedan napad, a Marko Mršić je 50 sekundi prije kraja izjednačio na 9:9.
Uslijedio je penal rulet. Mršić je pogodio, a golman “Jadrana” Ilija Radović je zaustavio pokušaj Mozare. Matija Sladović je bio precizan, Radić takođe. Siguran je bio Lazar Vukićević, kao i Čubranić. Precizan je bio Vujović, takođe i Zvono, a tačku na dramu je stavio Stevović.

U drugoj utakmici “A” grupe Španija je pobjedila Italiju 10:9. Nakon dva kola Crna Gora ima pet, Hrvatska četiri, Španija tri a Italija je bez bodova.
Sutra u poslednjem trećem kolu „A“ grupe Crna Gora igra sa Italijom (14:00) a Hrvatska sa Španijom.