СП У РИБОЛОВУ: ХРВАТСКА ШАМПИОН, ЦРНА ГОРА ШЕСТА

Након три дана лова по изузетно јакој бури, титула свјетског екипног првака за 2021. годину припала је репрезентацији Хрватске са 5 пласманских бодова. Друго мјесто освојила је Француска са 7, а треће Италија са 12 пласманских бодова.

Како је саошптено из Савеза за спортски риболов на мору, репрезентација Црне Горе за коју су наступали Дејан Сијерковић и Здравко Дамјановић из „КСР „Рибар“, Марко Радосављевић из КСР „Игало“, Радован Поповић из „КСР „Сипа“ и Иван Дејановић и Александар Пејовић из КСР „Делфин“, такмичење је завршила на 6. мјесту са 19 пласманских бодова, што је за једно мјесто бољи пласман него на предходном свјетском првенству.

Свјетски првак у појединачној конкуренцији је Иван Галзина из Хртватске са 11 пласманских бодова, сребру медаљу освојио је Антонио Ђакомини из Италије са 24, а бронзану Силван Ферашаглу из Француске са 29 пласманских бодова.

Најбољи црногорски такмичар био је Здравко Дамјановић, који је у конкуренцији 63 такмичара из 12 земаља освојио девето мјесто са 46 пласманскох бодова.

По оцјени делегата ФИПС-М, Карлоса Винагре и свих учесника, организација Шампионата је била на највишем нивоу.

Вечерас ће у Иберостар хотелу Парк у Бијелој, након додјеле признања најбољима,  бити уприличена церемонија свечаног затварања 56. Свјетског првенства у риболову из брода за сениоре.

Већ у мају идуће године Савез Црне Горе ће бити орaгнизатор још једног великог такмичења најбољих спортских риболоваца -14. Свјетског клупског првенства у риболову из брода.