Серијом грешака Црна Гора шеста

Ватерполо репрезентација Црне Горе почела је и окончала наступ на завршном турниру Свјетске лиге са репрезентацијом Србије. На старту убједљиву побједу је постигла Црна Гора, да би данас у борби за пето мјесто, претрпјела пораз резултатом 8:6 (2:0, 1:2, 2:1, 3:3).

У првој четвртини са пуно обостраних грешака, боље су се снашли репрезентативци Србије и повели головима Милојевића и Лукића. У другој дионици узвратила је Црна Гора преко Матковићас и Спаића, да би у финишу Вучинић донио предност селекцији Србије.

У другом полувремену Црна Гора прави велики број грешака, реализација играча више је веома лоша, а расположени Вучинић донио је предност Србији 5:2. Смањио је Матковић са два гола (5:4), али Србија је узвратила погоцима Мартиновића и Стојановића. Предност је ублажио Аверка, а Стојановић погодио за 8:5. У финишу утакмице Видовић је постигао погодак за коначних 8:6.

Стријелци за Црну Гору: Душан Матковић 3, Владан Спаић, Константин Аверка и Стефан Видовић по гол.
Стријелци за Србију: Ђорђе Вучинић 3, Огњен Стојановић 2, Вук Милојевић, Никола Лукић и Василије Мартиновбић по гол.

У утакмици за 7. мјесто Аустралија је побиједила Канаду 13 – 9, а слиједе утакмице за медаље.