SAVA HUTER I MATIJA VUKOVIĆ DRŽAVNI PRVACI U ZNANJU IZ MATEMATIKE

Na državnom prvenstvu u znanju, koje je održano u Podgorici, najbolje rezultate postigli su mladi matematičari iz Herceg Novog.

Sava Huter, učenik drugog razreda Gimnazije SMŠ „Ivan Goran Kovačić“ državni je prvak u znanju iz matematike za kategoriju učenika prvog i drugog razreda. On je osvojio 75 bodova, čak 20 više od trećeplasiranog, jer drugo mjesto nije dodijeljeno, a njegova mentorka je profesorica Žana Gardašević.

Njegov školski drug, takođe gimnazijalac, Luka Glušac, osvojio je osmo mjesto, a mentor je prof Gojko Đurđević.

Još jedan državni prvak u znanju iz matematike je Matija Vuković, učenik OŠ „Orjenski bataljon“ koji je imao 82 boda u kategoriji učenika šestog razreda. Njegova mentorka je prof Marina Vujičić.

Među deset najboljih u državi, po znanju iz hemije za osnovnu školu, su učenici OŠ „Orjenski bataljon“ Damjan Blanuša koji je osvojio šesto mjesto, i Natalija Smoljan, koja je na sedmoj poziciji. Njihov mentor je prof Oliver Jakovljević.

Najveći broj učesnika na takmičenju iz Herceg Novog je u znanju iz stranih jezika, a ko je najbolji, biće poznato naredne sedmice jer će oni tek odmjeriti znanja sa vršnjacima iz Crne Gore na usmenom dijelu takmičenja. Sutra (subota, 5. mart) će se takmičiti srednjoškolci, a u nedelju (6. marta) osnovci!

RTHN čestita pobjednicima i svim učesnicima i želi uspjeh u daljem radu!