Šampion u odbrani titule poveo maksimalnim rezultatom

Odbojkašice  Herceg Novog pobijedile su u Sportskom centru Igalo ekipu Luke Bar  3:0 (25:19, 25:20, 25:20) i povele 1:0 u finalu plej-ofa prvenstva Crne Gore.

Zvanični šampion i pored malih oscilacija nije dozvolio bilo kakvo iznenađenje i dalje drži rekord da već drugu sezonu, od kada ekipu vodi Milorad Krunić, u domaćim takmičenjima nije izgubljen ni jedan set. Gošće iz Bara  su se dobro držala. U prvom setu su prednost su držale do 17:15.

Sastav Vladimira Milačića i u drugom dijelu igre, nije dozvolio Novljankama da  lako dođu do drugog seta. Novljanke, ipak, nisu dozvolie iznenađenje, pa su i drugi set riješile u svoju korist 25:20.

Branilac titule bio siguran i u trećoj dionici i slavio maksimalnim rezultatom iako su odbojkašice Luke Bar i u posljednjem setu, pružile takođe  dobar otpor.

U pobjedničkom timu najbolja je bila Ralitsa Vasileva (kapiten) sa 11. Daria Čabonenko ostvarila je 10 poena. Meč je Oksana Jakušina završila sa 9, Marija Vonogova sa 7, Dijana Vuković sa 5, a Diana Balai  sa 4 poena. U timu Luke Bar najbolji poenteri su bili: Iva Pepđonović i Vitoria Aleska sa po 8, Dušanka Petrović sa 6, Tijana Kruta I Kristina Božović sa po 4 poena. Odbojkašice Herceg Novog i Luke Bar imale su po 29 grešaka.

Druga utakmica je na programu u subotu u Baru, a treći meč u ponedeljak 29. aprila u Igalu.

Šampion Crne Gore je ekipa koja prva postigne tri pobjede.