Šahistkinje Herceg Novog osvojile drugo mjesto

Ekipa ženskog šah kluba Herceg Novi  osvojila je drugo mjesto i  srebrenu medalju  na tek završenom ekipnom prvenstvu Crne Gore u Institutu Igalo. U odlučujućem meču za drugu poziciju u poslednje 5 kolu  Herceg Novi je igrao nerješeno 2:2 sa ekipom Crnogorca sa Cetinja.Na kraju turnira Herceg Novi i Crnogorac sakupili su po 10 meč bodova, ali zbog više poena 13,5 domaćin je zauzeo bolju poziciju od rivala koji je sakupio 12 poena.Drugo mjesto za „Herceg Novi“ su osvojile Internacionalni mastor Ana Novikova, internacioni majstor  Sandra Đukić, internacionali majstor Lena Miladinović, Fide majstor Radmila Kovačević i Majstorski kandidat Ksenija Tomin.Trener ekipe Miloš Bubanja.

Titulu prvaka odbranila je ekipa Elektroprivrede iz Nikšića sa maksimalnih 15 meč bodova.Titulu su osvojile : IM Sofija Pogorlkih, IM Aleksandra Milović, FM Alena Skvortsova i FM Patricija Vujnović.Četvrto mjesto pripalo je ekipi Univerzitetskog centra Crne Gore, peta je podgorička Budućnost ,a šesto  mjesto pripalo je „Dami“ iz Budve.