Реми фудбалерки Црне Горе у првом мечу

Женска кадетска фудбалска репрезентација Црне Горе ремизирала је са Сјеверном Македонијом резултатом 3:3 у првој од двије пријатељске утакмице ових екипа.

На помоћном терену стадиона у Радановићима виђена је занимљив меч, у којем је наша селекција губила, затим преокренула и имала вођство до финиша.

– Ово је била добра провјера јер ова дјеца први пут играју заједно. Четири-пет је баш младих играчица, 2009. годиште. Могу бити задовољан игром у већем дијелу утакмице. Доста добрих ствари се видјело. Наравно, још много рада је пред нама до квалификација. Надам се да ћемо у наредном периоду изгледати још боље, казао је селектор Мирко Марић.

До првог вођства на утакмици стигла је Сјеверна Македонија у 13. минуту, након гола Васке Василеве из слободног ударца.

Двадесетак минута касније Црна Гора је изједначила захваљујући Маши Томашевић. Наша селекција имала је након тога двије добре шансе, али су ипак гошће стигле до поготка, овог пута преко Настасије Накове.

Ново изједначење донијела је Азра Ораховац у 53. минуту, послије асистенције Томашевић. Била је то најава преокрета, који је донијела Ирис Диздаревић у 70. минуту.

Међутим, то није било довољно за побједу, јер је Михаела Додевска затресла мрежу Црне Горе четири минута прије краја регуларног тока утакмице.

Наредни меч ове екипе одиграће у уторак од 13 часова, такође у Радановићима.

ЦРНА ГОРА – СЈЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА 3:3

Црна Гора: Сенита Калач, Елда Бралић, Владана Боричић (од 77. Хелена Живковић), Дуња Бојанић (од 72. Софија Беатовић), Ана Влаховић (од 67. Андреа Бућковић), Амра Луковић (од 46. Даница Рељић), Ангелина Дрешај (од 72. Јована Радовић), Јелена Никчевић (од 77. Анастасија Затубица), Алека Балевић (од 67. Ирис Диздаревић), Маша Томашевић, Дарија Чижек (од 46. Азра Ораховац).
Селектор: Мирко Марић.

Сјеверна Македонија: Ведрана Комненова (од 30. Миа Петровска), Андреа Коловска (од 46. Ихдина Речи), Михаела Додевска, Кристина Крстева, Васка Василева (од 71. Ангела Димчева), Ева Величковска (од 46. Елена Симјонова), Никица Трендова (од 77. Јована Каралиоска), Настасија Накова, Теона Галабовска, Калина Попески (од 46. Розита Пецева), Меланија Грозданова (од 37. Емили Митковска).
Селектор: Катерина Милеска.