Регионална лига – Славље Новљана на Шкверу

ПВК Јадран ће од 25. до 27. новембра играти у Београду у оквиру друге фазе Регионалне лиге, а са њим у групи биће и Приморац, Југ, Раднички и Партизан. Домаћин турнира је Црвена звезда.

Тим са Шквера је синоћ на свом базену, као домаћин првог турнира А групе Регионалне лиге, постигао прву побједу у новој сезони у дуелима са вјечитим ривалом Приморцем. Новљани су славили 9:7 (1:3, 2:0,3:1,3:3).

Которани су боље започели утакмицу и повели 3:0. До краја четвртине домаћи су смањили предност. У другој дионици почела је серија Јадрана и Василије  Радовић је смањио на 2:3, а Јаке Мускат донио изједначење 3:3.

У другом полувремену  Новљани су повели 4:3, а стријелац је био Матеј Чарај. Изједначење је донео Црепуља, али је врло брзо Давид Стевовић био прецизан, па је Јадран водио 5:4. У самој завршници треће четвртине, Данило Радовић је погодио за 6:4

У последњој четвртини, Калтурин је донио предност Новљанима од три гола – 7:4. У том моменту, дјеловало је да је све готово, да је питање побједника ријешено.  Наду Приморцу, вратио је Црепуља, али је угасио Калтурин, који је на нешто више од три минута прије краја погодио за 8:5. У наставку је сигурном игром екипа коју са клупе предводи Петар Радановић одржавала вођство. Приморац није пришао ни близу ривалима тако да је домаћин остварио побједу и освојио прве бодове у Регоналној лиги гдје је дубровачки Југ побједама против Приморца (17:7) и Јадрана (15:7) оправдао улогу фаворита.

Голове за Јадран су постигли: Павел Калтурин три, Јаке Мускат два, Матеј Чарај, Давид Стевовић, Данило Радовић, Матија Сладовић и Василије Радовић по један.

Голове за Приморац су постигли: Дамир Црепуља три, Вук Драшковић два,  Марко Мршић и Аљоша Мачић по један.

Лига се наставља другом фазом  од 25. до 27. новембра, а екипе ће играти у двије групе. У новој  Е групи у Београду гдје је  домаћин  Црвена Звезда играће: Јадран ХН, Приморац, Југ, Раднички и Партизан.

У групи  Ф која се игра у  Загребу укрштају се: Јадран (Сплит), Морнар, Соларис, Нови Беград, Младост и Шабац.

Послије 11. кола, четири најбоља тима ће се квалификовати за фајнал-фор. Домаћин Ф4 биће првопласирани тим у регуларном дијелу сезоне.