ПВК Јадран други на турниру „Влахо Бато Орлић“

(Фото: Спорт клуб)

Ватерполисти Јадрана освојили су очекивано друго мјесто на данас завршеном  меморијалном турниру „Влахо Бато Орлић“, који је организовао шампион Србије и вице првак Европе  ВК Нови Београд.

У данашњем финалу домаћин је оправдао улогу фаворита и побједио 17:11, по четвртинама 5:5, 2:1, 4:3, 6:2.

Новљани су пружили добар отпор и три четвртине били равноправан ривал. Домаћи су повели 4:1 и 5:2, а Јадран је узвратио головима Уроша Вучуровића, Ивана Нагаева и Дмитрја Холода, који је у финишу прве четвртине изједначио на 5:5.

И у другој четвртини водила се изједначена борба, па је Нови Београд отишао на велики одмор са голом предности.

Јадран је и у трећој четвртини одличан, али ривал води 7:6, затим 8:6. Новљани узвраћају головима Вујовића и младог Ступара и смањују на 10:9, да би у последњу четвртину шампион Србије ушао са два гола предности 11:9 и до краја створио разлику за високу побједу.

Најзаслужнији за тријумф Новог Београда био је капитен Филип Филиповић са четири гола.

Стријелци  за Јадран су били су Јован Вујовић 3, Иван Нагајев и Мартин Гардашевић по 2, Дмити Холод, Урош Вучуровић, Данило Сругар и Данило Радовић по гол.

Треће мјесто на турниру освојио је Шабац побједом над Партизаном 14:11, док је за најбољег играча проглашен капитен Новог Београда Филип Филиповић.

Тренер Јадрана Петар Радановић истиче да је задовољан игром своје екипе и  резултатом.

– Показали смо и психолошку и играчку стабилност. Са свима смо играли равноправно чак и са Новим Београдом, у чијим редовима је више асова попут Филипа Филиповића који је потврдио још једном квалитет. Ово је добар увод у обавезе у Регионалној и Лиги шампиона. У данашњој утакмици неколико играча је било ровито, а Василије Радовић био је на поштеди. Добра организација турнира и са свим морам бити задовољан – казао је после утакмице за наш портал Радановић.

У недељу 17. септембра Јадран почиње са такмичарским обавезама  у Регионалној лиги, а први ривал на Шкверу је Соларис из Шибеника.