Prostorno-urbanistički plan opštine Herceg Novi objavljen je u Službenom listu Crne Gore u petak, 18. jula, a njegova primjena počeće osam dana nakon tog datuma, odnosno od subote, 26.
Vd sekretara za urbanizam i građevinsku inspekciju, Vladislav Velaš podsjeća da je PUP Herceg Novog Vlada usvojila još u junu, te da se čekalo njegovo objavljivanje u Službenom listu.

– Mislim da treba da sačekamo još koji dan da se on objavi u registru (planske dokumentacije), obećali su da će to biti danas ili sutra i da nam ga nakon toga Ministarstvo zvanično dostavi. Jedan primjerak će biti u Sekretarijatu, a pred kraj naredne sedmice očekujem da će ti biti operativno, odnosno da možemo krenuti sa prijemom zahtjeva – navod on.
Naredne sedmice u skupštinsku raspravu ulazi i Zakon o legalizaciji, izdavanje građevinskih dozvola je ponovo u nadležnosti lokalnih uprava, što će povećati obim posla u Sekretarijatu.
– Zaista očekujemo da će biti veliki broj zahtjeva jer se PUP odnosi i prmjenjuje na cijelu teritoriju. Takođe, svi UT uslovi, koji su izdati po starom planu, sada više ne važe i to će biti dodatni broj zahtjeva, tako da nas prilično obimne i zahtjevne dokumentacije očekuju u narednom periodu – kazao je Velaš.
Javna rasprava na Nacrt izmjena i i dopuna Prostorno-urbanističkog plana opštine Herceg Novi održana je još 2023. godine. U međuvremenu je dva puta prezentovan, ali ga je Uprava za zaštitu kulturnih dobara vraćala na doradu, da bi ga u konačnom Vlada Crne Gore usvojila na 85. redovnoj sjednici, 19. juna.





koliko autobuskih stajališta za međugradske autobuse je ostavljeno od kamenara do igala. ili prosječno hiljadu putnika koliko dolazi i odlazi sa autobuske morati da uzme taksi ili neko da ih doveze i tako naprave gužvu kroz grad. treba u svakom naselju ostaviti prostrana stakališta za autobuse. da li je tačno da je neki stručnjak planirao stambene zgrade na sadapnjoj autobuskoj stanici. da tu više neće biti stajalište za autobuse.