Prvi poraz vaterpolo reprezentacije u Šapcu

(Фото: facebook.com/WpoloMontenegro)

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je u trećem kolu međunarodnog turnira u Šapcu od selekcije Australije rezultatom 13:11 (5:2, 2:2, 4:3, 2:4).

Loš početak crnogorske selekcije i vođstvo dobrih plivača u timu zemlje kengura od 5:1 pokazalo se do kraja susreta je nedostižno za Petra Tešanovića i saigrače.

Reprezentacija Australije u trećoj četvrtini imala je pet golova prednosti (10:5) i do kraja je  igrala na čuvanje rezultata. Marko Mršić, Bogdan Đurđić i Đuro Radović pokušali su da pariraju rivalu. Može se reći da im je to pošlo za rukom tek u poslednjoj četvrtini, ali do preokreta i eventualne pobjede nije bilo mogućnosti.

Strijelci za Crnu Goru su bili: Marko Mršić tri, Đuro Radović i Bogdan Đurđić po dva, Danilo Radović, Stefan Vidović Miroslav Perković i Kanstantin Averka po jedan gol.

Pred ovu utakmicu reprezentacija Srbije pobijedila je Njemačku 22:3. U prvom kolu Srbija je bila bolja od Rumunije 13:7 i sinoć od Francuske 14:4. Australija je pobijedila Njemačku 11:6. Na tabeli vode Srbija i Australija sa po 9 bodova, Crna Gora ima 6, Francuska 3 i Rumunija je bez bodova.

Crna Gora će večeras od 20.45 igrati protiv Srbije, a u nedelju, na zatvaranju turnira je čeka duel sa Francuzima od 17.15 sati.