Primorje porazom otvorilo novu sezonu

Počeo je šampionat Crne Gore u košarci, u kojem će se 13 ekipa boriti za dva mjesta koja vode u ABA 2 ligu. U prvim utakmicama nije bilo iznenađenja. Poslednja utakmica ovog kola odigrana je u Sporskom centri Igalo, gdje je Primorje 1945 poraženo u od Podgorice 94:79, po četvrtinama 22:15, 29:21, 21:27, 22:16.

Gosti su kontrolisali dešavanja na parketu tokom cijele utakmice. Prvu četvrtinu su riješili u svoju korist 22:15, opravdali ulogu favorita i renome ekipe koja igra u ABA 2 ligi, na poluvremenu je prednost uvećana na 51:36.

Slobodan Miljanić i saigrači su bili odlični u trećoj dionici, nastojali su da stignu do egala, ali su samo uspjeli da smanje prednost rivala na 73:63, da bi u poslednjih 10 minuta Podgoričani spriječili mogućnost preokreta i zabilježili pobjedu.

Strijelci za Primorje 1945 bili su Veselin Kovačević 17 poena, Aleksandar Bulatović 16, Dejan Bijelić 13, Dragoje Đoković 9, Slobodan Miljanić 8, Vladimir Vranić i Adam Dvorski po 5 poena. Za Primorje 1945 su još igrali: Novak Obradović, Vladimir Maljukić, Nikola Glendža i Vladimuir Ilić.

U ekipi  Podgorice najefikasniji su bili Slaj Brendon sa 22, Danilo Brnović 18, Demarko Miler 12, Dilan Kunc 11 i Marko Kljajević sa 10 poena.

U ostalim utakmicama prvog kola postignuti su sledeći rezultati: Teodo – Danilovgrad 95:84, Kotor-Pljevlja 103:73, Sutjeska –Ibar 97:70, Jedinstvo – Dečić 83:76, Lovćen – Milenijum 92:72, Slobodna je bila ekipa SC Derbija.

U drugom kolu Primorje 1945 u subotu gostuje ekipi Pljevalja.