Приморје поразом отворило нову сезону

Почео је шампионат Црне Горе у кошарци, у којем ће се 13 екипа борити за два мјеста која воде у АБА 2 лигу. У првим утакмицама није било изненађења. Последња утакмица овог кола одиграна је у Спорском центри Игало, гдје је Приморје 1945 поражено у од Подгорице 94:79, по четвртинама 22:15, 29:21, 21:27, 22:16.

Гости су контролисали дешавања на паркету током цијеле утакмице. Прву четвртину су ријешили у своју корист 22:15, оправдали улогу фаворита и реноме екипе која игра у АБА 2 лиги, на полувремену је предност увећана на 51:36.

Слободан Миљанић и саиграчи су били одлични у трећој дионици, настојали су да стигну до егала, али су само успјели да смање предност ривала на 73:63, да би у последњих 10 минута Подгоричани спријечили могућност преокрета и забиљежили побједу.

Стријелци за Приморје 1945 били су Веселин Ковачевић 17 поена, Александар Булатовић 16, Дејан Бијелић 13, Драгоје Ђоковић 9, Слободан Миљанић 8, Владимир Вранић и Адам Дворски по 5 поена. За Приморје 1945 су још играли: Новак Обрадовић, Владимир Маљукић, Никола Гленџа и Владимуир Илић.

У екипи  Подгорице најефикаснији су били Слај Брендон са 22, Данило Брновић 18, Демарко Милер 12, Дилан Кунц 11 и Марко Кљајевић са 10 поена.

У осталим утакмицама првог кола постигнути су следећи резултати: Теодо – Даниловград 95:84, Котор-Пљевља 103:73, Сутјеска –Ибар 97:70, Јединство – Дечић 83:76, Ловћен – Миленијум 92:72, Слободна је била екипа СЦ Дербија.

У другом колу Приморје 1945 у суботу гостује екипи Пљеваља.