ПРИМОРЈЕ ПОНОВО БОЉЕ ОД АБА ЛИГАША

Кошаркаши Приморја 1945, у утакмици 16. кола Прве А МКЦЛ савладали су у Подгорици екипу СЦ Дерби резултатом 62:68, по четвртинама 21:20, 18:10, 14:22, 9:16 и тако АБА лигашу нанијели још један пораз, трећи у сезони, други у међусобним сусретима.

Прва четвртина протекла је у изједначеној борби. Домаћи су остварили предност у другој, па се на одмор отишло при резултату 39:30.

У наставку сјајну игру приказао је расположени Тодор Комлен са 9 поена за мање од осам минута игре. Новљане су до побједе довели тројкама у четвртом периоду утакмице Мицовић, Бјелетић и Ковачевић.

Најефикаснији у екипи Зорана Тодоровића били су Мицовић и Бјелетић са по 15 поена, Ковачевић је постигао 13. Код домаћих истакли су се се Зоран Вучељић са 19 поена, Звонимир Ивишић са 16, Виктор Вујисић и Томислав Ивишић постигли су по 7 поена. Новљани након 16 одиграних кола имају скор од осам побједа и исто толико пораза. Наредни меч на програму је у суботу, 1. априла у Спортском центру против екипе Ловћена.