Приморје боље од Студентског центра

Кошаркаши Приморја 1945 остварили су важну побједу против Студенстког центра из Подгорице резултатом 76:72 у сусрету 12. кола Прве мушке кошаркашке лиге.

Новљани су одлично отворили меч и већ у првој дионици стекли двоцифрену предност, 27:14. Наставак сусрета донио је нешто бољу игру гостију из Подгорице, који на полувремену смањују заостатак на – 8.

У другом полувремену екипа Студенстког центра је покушавала да кроз индивидуалне акције дође до преокрета, али је домаћи састав то зналачки осујетио. Тренер Приморја Зоран Тодоровић одлично је у сарадњи са асистентом Драженом Античевићем скаутирао игру гостујућег састава и у потпуности неутралисао унутрашњу игру гостију, који у појединим тренуцима нису имали рјешење за комбиновану игру екипе из Херцег Новог.

Најбољи актер сусрета био је плејмејкер домаћег састава Огњен Мићовић, који је уз 28 поена имао и по три скока и асистенције.

-Знали смо да нас очекује тежек меч, екипа Студенстког центра је одлична екипа. Покушали смо да не размишљамо о њима већ да играмо своју игру. То смо и урадили, ушли смо агресивно у утакмицу, на почетку смо направили предност коју смо одржавали до краја и сматрам да смо заслужено побједили, рекао је након утакмице Огњен Мићовић.

Поред Мићовића, двоцифрени су у екипи Приморја били Обрадовић са 11 и Ковачевић који је постигао 10 поена, осам је додао Хуремовић, а по седам Вучуровић и Чворовић, који је имао и девет скокова.

-Задовољан сам како смо одиграли утакмицу, сви су дали одређени допринос. Честитке момцима на борбености и енергији коју су уложили, ово је важна побједа за нас. Екипа Студентског центра је дошла у Херцег Нови у побједничком ритму и видјело се да желе да наставе тај низ. Играли смо са ниском поставом, али су момци одиграли одлично. Морам да будем задовољан, евидентан је напредак у игри. Хвала и публици, која је дошла у великом броју да нас подржи, рекао је стратег Приморјар Зоран Тодоровић.

у Саставу Студенстког центра Хаџибеговић је постигао 15, Ивановић 14, а Вучељић 13 поена.

-Приморје је одиграло добар меч и честитам им на побједи. Очекивао сам бољу игру мојих младих играча, који су можда били уморни након побједе у Загребу јер су и тамо играли по 20, 30 минута. Ову лигу свакако играмо због њих и мислим да ће из утакмице у утакмицу бити све бољи. Примјетио сам одређене минијатуре колеге тренера из домаћег састава, али сам желио да видим реакцију наших играча. То је на жалост изостало, млади су неискусни. Приморје је добро играло и заслужено славило, рекао је Андреј Жакељ тренер СЦ Дерби, који је истакао да му је жеља да ове сезоне његов састав остане у АБА лиги, те да су на добром путу ка том циљу.

Резултати осталих утакмица 12. кола: Подгорица – Теодо 93:73, Сутјеска – Дечић 73:71, Ловћен 1947 – Даниловград 109:77.

Меч Миленијум – Морнар Барско злато биће одигран 21. јануара.