Poraz šampionki Crne Gore u Lođu

Odbojkašice Herceg Novog nisu uspjele da naprave iznenađenje u Poljskoj. Poražene su i u drugom susretu kvalifikacija za Ligu šampiona od Lođa rezultatom 3-0.

Prvi set prošao je u solidnoj igri izabranica Srđana Crnojačkog. Rano vođstvo od tri poena razlike 9-6 i 10-7 brzo je anulirano.

Završnica prvog dijela igre nije bila na visokom nivou i Poljakinje na kraju osvajaju prvu dionicu sa 25-20, uz čak 5 servis grešaka šampiona Crne Gore.

Drugi set bolje otvaraju domaće odbojkašice, koje odmah stiču prednost. Ekipa Herceg Novog pokušavala je, da se dobrim servisom i akcijama vrati u meč, ali nije uspjela. Na kraju drugog seta 25-20 za domaći sastav.

U trećem setu najbolja igra ekipe iz Herceg Novog. Naš šampion je bio u egalu tokom trećeg seta, sve do 20-20 ali od tada Poljakinje osvajaju pet a Novljanke samo poen za konačnih 25-21 i 3-0 u setovima.

U sastavu našeg šampiona Vasileva je upisala 12 poena, Ana Marija Galić 16 a Anđelka Radišković 18.

– Bila je ovo još jedna naša dobra partija ali Lođ je pokazao da je u ovom trenutku bolja ekipa od nas. Pružili smo maksimum, dale smo sve od sebe ali to nije bilo dovoljno za prolaz u Ligu šampiona. Bilo je pravo zadovoljstvo igrati u ovakvom ambijentu i pred njihovim navijačima koji tokom cijelog meča svojoj ekipi daju podršku. Mi se okrećemo domaćem šampionatu, već za vikend igramo orotiv Galeba iz Bara, rekla je nakon meča Anđelka Radišković.

Trener Srđan Crnojački istog je mišljenja kao i Radišković, da je ekipa odigrala dobar meč.

-Smatram da smo bili dobri i da smo odigrali solidan meč. Nedostaje nam odlučnosti kada se lomi meč. Nama nedostaju utakmice na ovom nivou. Nemam djevojkama šta da zamjerim, ostavile su sve na terenu. Za našu ekipu veliko iskustvo, rekao je Crnojački.

U sastavu poljske ekipe odlična je još jednom bila Družkovska koja je ostvarila 18 poena dok je Teri Avenomu  upisala 10. Sjajnu partiju pružila je slovenka Saša Planinšec.

-Očekivali smo tešku utakmicu. Herceg Novi je odlična ekipa. Male stvari su u konačnici nama donijele pobjedu u sva tri seta i to na kraju izgleda lako. Mi se okrećemo Ligi šampiona. Imamo tešku grupu, ali naš plan je plasman u drugu rundu.

Iz zvanične statistike izdvaja se veći broj blokova domaćeg sastava 10 u odnosu na naša 4. Ekipa Herceg Novog je imala 11 servis grešaka a Lođ 9.

Napad Lođa bio je 48 procenata uspješnosti, dok je 39 procenata imao Herceg Novi.

Prijem domaćeg sastava 37 procenata, dok je prijem gošći bio 36.

Porazom i u drugom susretu kvalifikacija za Ligu šampiona ekipa Herceg Novog se okreće CEV kupu.

Protivnik je ekipa Hava Jolari iz Istanbula, četvrtoplasirana ekipa turskog šampiona.