Poraz „Jadrana“ na startu drugog turnira Regionalne lige

Vaterpolisti “Jadrana” startovali su porazom na drugom turniru Premier lige u Beogradu. Izgubili su sinoć, u dramatičnoj završnici od domaće “Crvene zvezde” 12:11 (6:3, 1:1, 4:4, 1:3).

Dobrom završnicom tim sa Škvera nije uspio da nadoknadi loš start. Gavril Subotić i saigrači su odlično otvorili utakmicu , maksimalno koristeći centre, iznudili su tri peterca, a Subotić je postigao tri gola. “Crvena zvezda” je poslije prve četvrtine vodila 6:3, i ta prednost se pokazala presudnom za ishod utakmice. “Jadran” je imao izuzetno lošu realizaciju igrača više – samo jedan pogodak iz šest prilika. Uprkos tome, Novljani su smanjili na 4:6, a strijelac je bio Danilo Radović. “Zvezdu” je na plus tri, na kraju prvog poluvremena, vratio Danilo Tanasković.

U drugom poluvremenu igralo se po principu gol za gol. Lazar Vukićević je bio strijelac za 5:7, Marko Radović za 8:5, Martin Gardašević za 6:8, a Vladimir Mišović za 9:6. Pavel Kalturin je bio pogodio za 7:9, a Dušan Vasić za 10:7.
U finišu treće četvrtine Miloš Vukićević je pogodio za 11:7 i Zvezda je sa +4 ušla u poslednjih osam minuta igre.
Međutim, puleni trenera Petra Radanovića su u poslednjoj četvrtini, dva minuta prije kraja, stigli do 11:12 i imali napad za izjednačenje. “Crvena zvezda” se odbranila, ali zatim izgubila loptu, pa su vaterpolisti “Jadrana” 12 sekundi prije kraja imali priliku da poslednjim napadom stignu do izjednačenja, ali nisu bili precizni i ostali su bez boda.

Strijelci za “Jadran”: Danilo Radović četiri, Lazar Vukićević tri, Pavel Kalturin, Martin Gardašević, Matej Čaraj i Vasilije Radović po jedan. Golove za “Crvenu zvezdu” postigli su: Gavril Subotić i Dušan Vasić po tri, Lukaš Seman dva, Bojan Banićević, Ivana Basara, Miloš Vukićević i Marko Radović po jedan.

Večeras u drugom kolu “Jadran” igra sa “Partizanom”, a u nedelju u trećem kolu sa “Radničkim” iz Kragujevca.