Poraz Igala u primorskom derbiju

Loši rezultati FK Igalo se nastavljaju. Na oproštaju od domaće publike u lošoj jesenjoj sezoni hercegnovski drugoligaš je u primorskom derbiju na Solilima poražen od Otrant Olimpika iz Ulcinja 2:0 u 18. kolu Druge fudbalske lige i doveo u pitanje opstanak u ovom rangu takmičenja.

U prvom poluvremenu domaći su uspjevali da sačuvaju mrežu. Stefan Vico je imao veliku šansu ali mjesto mreže pogodio je golmana Jasmina Agovića. U nastavku utakmice Japanac Ju Horike koji je prošle sezone nosio dres Igala golom posle izvedenog  kornera u 51. minutu najavio je trijumf gostiju. Najbolji igrač gostiju Anđelo Rudović u 72. minutu iz slobodnog udarca je potvrdio pobjedu. Domaći sastav do kraja utakmice je bio nemoćan i dekoncentrisan što je protiv ekipe koja ima prvoligaške ambicije donijelo i seriju žutih kartona.

Do kraja jesenjeg dijela prvenstva FK Igalo naredne nedelje gostuje u Danilovgradu ekipi Iskre, gdje će u derbiju začelja tražiti šansu da popravi loš utisak sa današnje utakmice, a i cijele sezone od odlaska trenera Petra Gušića.