Пораз Игала у приморском дербију

Лоши резултати ФК Игало се настављају. На опроштају од домаће публике у лошој јесењој сезони херцегновски друголигаш је у приморском дербију на Солилима поражен од Отрант Олимпика из Улциња 2:0 у 18. колу Друге фудбалске лиге и довео у питање опстанак у овом рангу такмичења.

У првом полувремену домаћи су успјевали да сачувају мрежу. Стефан Вицо је имао велику шансу али мјесто мреже погодио је голмана Јасмина Аговића. У наставку утакмице Јапанац Ју Хорике који је прошле сезоне носио дрес Игала голом после изведеног  корнера у 51. минуту најавио је тријумф гостију. Најбољи играч гостију Анђело Рудовић у 72. минуту из слободног ударца је потврдио побједу. Домаћи састав до краја утакмице је био немоћан и деконцентрисан што је против екипе која има прволигашке амбиције донијело и серију жутих картона.

До краја јесењег дијела првенства ФК Игало наредне недеље гостује у Даниловграду екипи Искре, гдје ће у дербију зачеља тражити шансу да поправи лош утисак са данашње утакмице, а и цијеле сезоне од одласка тренера Петра Гушића.