Пораз “Игала” у Подгорици након преокрета

У занимљивом сусрету, 13. кола Друге лиге, фудбалери “Игала 1929” су поражени након преокрета од “Интернационала” у Подгорици резултатом 3:2.

Већ у 9. минуту изабраници Владимира Савићевића стигли су до вођства, а еврогол постигао је Кенан Ораховац.

У наставку Игаљани су заиграли боље, а изједначење је стигло у 14.минуту када је гол постигао Андрија Вујичић на асистенцију Стефана Вица.

Само што се кренуло са центра, Игаљани су режирали потпуни преокрет, сјајно је опет центрирао Стефан Вицо, а Андрија Вујичић је савладао домаћег голмана Данила Радошевића.

У 21. минуту Игаљани су могли и до трећег погодка, а брзоноги Стефан Вицо је погодио стативу из изгледне прилике за постизање погодка.

У 39. минуту домаћин је могао до изједначења, а шут нападача Лазара Ракочевића бравурозном реакцијом брани голман “Игала”, Александар Кулиновић, који је замијенио повријеђеног голмана Шабана Колића.

У другом полувремену Игаљани су морали да направе три принудне измјене, а домаћин је кроз добру игру дошао до изједначења, а потом и до потпуног преокрета.

У 65. минуту ефектан погодак за поравнање резултата 2-2 постигао је Никола Укшановић.

У 68. минуту грешку нападача Милована Илића искористио је капитен Ђорђе Мујовић који је водио лопту 30 метара, снажно шутирао и довео свој тим поново до вођства 3-2, што је и коначан резултат сусрета.

У наредном 14.колу Игаљани у дерби сусрету дочекују екипу “Бокеља” из Котора.