Pobjeda košarkaša Teoda u Igalu

Košarkaši Teoda bili su sinoć ubjedljivi protiv domaćeg Primorja 1945 u  Sportskom centru Igalo – 77:67 (26:21, 15:14, 14:14, 22:18). U meču punom tenzija i prekida Tivćani su uspjeli da prebrode zahtjevno gostovanje u Herceg Novom i revanširaju se za poraz u bokeljskom derbiju u Tivtu u prvom dijelu prvenstva kada je tim Danila Pavićevića bio bolji.

Igrači Teoda su odlično počeli utakmicu, poveli 11:4 i 18:8. Ton igri u tom dijelu meča davao je Uroš Ilić, uzvratili su kapiten Slobodan Miljanić i Petar Dragović i do kraja četvrtine domaći su prepolovili prednost gostiju.

I u drugoj četvrtini prikazana je slična igra. U 15. minutu Teodo predvođen Amerikancem Kulom i Filipom Bakićem na poluvremenu vodi 41:37. Početkom drugog poluvremena Primorje 1945 je uspjelo da izjednači na 45:45.Do kraja treće četvrtine Teodo uzvraća i vodi 55:49.

U poslednih deset minuta utakmice košarkaši Primorja pokušavaju da preokrenu rezultat ali Andrija Vučurović i Petar Kusovac diktiraju igru i u 33. minutu njihova ekipa vodi 62:52. Sa dvije trojke košarkaši Primorja su ponovo probali da preokrenu rezultat, na pet minuta prije kraja rezultat je 66:61, a tri minuta prije kraja Tivćani brane prednost 69:65. Dilemu pobjednika trojkom je riješio Petar Kusovac.

Prevagu u korist Tivćana donio je Amerikanac Kul sa 24 poena, Filip Bakić je postigao 11, Uroš Ilić, Andrija Vučurović i Petar Kusovac po 10, Elvis Čekić i Nikola Tadić po 4 i Vladan Kaluđerović 2 poena.

Kod Primorja 1945 poene su postigli: Dejan Bijelić 18, Slobodan Miljanić 16, Dragoljub Đoković 9, Petar Dragović i Adam Dvorski po 8, Aleksandar Bulatović 6 i Miloš Nikolić 2 poena.