Побједа кошаркаша Теода у Игалу

Кошаркаши Теода били су синоћ убједљиви против домаћег Приморја 1945 у  Спортском центру Игало – 77:67 (26:21, 15:14, 14:14, 22:18). У мечу пуном тензија и прекида Тивћани су успјели да преброде захтјевно гостовање у Херцег Новом и реванширају се за пораз у бокељском дербију у Тивту у првом дијелу првенства када је тим Данила Павићевића био бољи.

Играчи Теода су одлично почели утакмицу, повели 11:4 и 18:8. Тон игри у том дијелу меча давао је Урош Илић, узвратили су капитен Слободан Миљанић и Петар Драговић и до краја четвртине домаћи су преполовили предност гостију.

И у другој четвртини приказана је слична игра. У 15. минуту Теодо предвођен Американцем Кулом и Филипом Бакићем на полувремену води 41:37. Почетком другог полувремена Приморје 1945 је успјело да изједначи на 45:45.До краја треће четвртине Теодо узвраћа и води 55:49.

У последних десет минута утакмице кошаркаши Приморја покушавају да преокрену резултат али Андрија Вучуровић и Петар Кусовац диктирају игру и у 33. минуту њихова екипа води 62:52. Са двије тројке кошаркаши Приморја су поново пробали да преокрену резултат, на пет минута прије краја резултат је 66:61, а три минута прије краја Тивћани бране предност 69:65. Дилему побједника тројком је ријешио Петар Кусовац.

Превагу у корист Тивћана донио је Американац Кул са 24 поена, Филип Бакић је постигао 11, Урош Илић, Андрија Вучуровић и Петар Кусовац по 10, Елвис Чекић и Никола Тадић по 4 и Владан Калуђеровић 2 поена.

Код Приморја 1945 поене су постигли: Дејан Бијелић 18, Слободан Миљанић 16, Драгољуб Ђоковић 9, Петар Драговић и Адам Дворски по 8, Александар Булатовић 6 и Милош Николић 2 поена.