Побједа ФК Игало – Дујовићеви голови за бијег са зачеља

Фудбалери Игала постигли су данас важну побједу на Златици против домаћег Кома 2:0 у утакмици 21. кола Друге фудбалске лиге. Гости из Херцег Новог осоколљени бодом у првом колу са “Подгорицом” и појачани у зимској паузи, играли су врло чврсто.Од самог почетка су испољили јасну намјеру да покушају да тријумфују и да се одлијепе од зачеља.

Одиграли су срчано и головима новајлије Бошка Дујовића у 35. и 57. минуту освојили три важна бода у борби за опстанак.

Играчи тренера Марка Шћепановића имали су шанси за још убједљиви тријумф. Милош Ђурђевић послије сјајне акције нападача Игала погодио је у првом дијелу утакмице пречку. Петар Ђурковић имао је зицер, а поред гола већ савладаног голмана Демира Адровића шутирао је Синиша Станисавић.

Фудбалери Кома нијесу имали изразитих шанси и нису успијели да покажу своје могућности. Екипа Игала искористила је и чињеницу да је домаћи састав од 51. минута играо без искљученог резервисте Филипа Павићевића.

Остали резултати 21. кола Бокељ-Искра 3:0, Отрант Олимпик –Грбаљ 2:1, Подгорица-Интернационал 2:1, Беране-Ловћен 1:2.

Табела:Бокељ и Отрант Олимпик по 45, Подгорица 39, Грбаљ 28, Ловћен 26,Ком 25, Игало и Искра по 24,Интернационал 19, Беране 15.бодова

У 22. колу 10. марта играју: Игало-Интернационал, Грбаљ-Подгорица, Ком-Бокељ, Ловћен-Отрант Олимпик и Искра-Беране.