Plivanje: Jadran treći na Kupu Trebišnjice

Na zatvorenom olimpijskom bazenu „Banje“ u Trebinju u subotu je održan prvi Međunarodni plivački miting „Trebišnjica Kup 2023“, u organizaciji Kluba vodenih sportova „Leotar“.

Na takmičenju je učestvovalo 437 plivača iz 29 klubova sa prostora Rusije, Slovačke, Ukrajine, Srbije, Crne Gore, Hrvatske i BiH. Plivači Jadrana su učestvovali sa 24 plivača i osvojili 38 medalja (7 zlatnih 17 srebrenih i 14 bronzanih)  i ekipno zauzeli treće mjesto.

Najuspješnija ekipa i trofej prvog međunarodnog plivačkog mitinga „Trebišnjica Kup 2023“ osvojila je ekipa „Budvanske rivijere“ 828 bodova, drugo mjesto osvojila je ekipa  „11. April Beograd“ 591 bod, a treće ekipa PVK „Jadran“ Herceg Novi sa 473 boda. Četvrto mjesto sa 415,50 pripalo je ekipi Akvatik Verde iz Podorice, peti  je Nikšić 375 bodova.

U pojedinačnoj konkurenciji najuspješniji su bili Haris  Šuta iz PK „Bosna“ Sarajevo u muškoj konkurenciji i Aleksandra Zekanović iz PK „Olimp“ Banja Luka u ženskoj konkurenciji, kojima je uručena novčana nagrada.