Crna Gora bez medalje u Srebrnoj ligi

Odbojkašice Crne Gore su debitantski nastup u CEV Srebrnoj ligi završile na četvrtom mjestu, uz oba poraza na fajnl-foru u Gracu.

Nakon neuspjeha u subotu u polufinalu od Austrije (3:1), izabranice Milorada Krunića su  i u meču za bronzu izgubile i od Portugala sa 3:1 (23:25,  25:21,  25:20 25:23).

U Gracu ni juče  Melisa Cenović i njene saigračice  posle poraza od Austrije  nijesu uspjele da stignu  do medalje u ovom takmičenju, ali su igrama prebacile početna očekivanja i stekle dragocjeno iskustvo za naredne kvalifikacije za Evropsko prvenstvo

Reprezentacija Crne Gore je prvi set riješila u svoju korist u kojem su se dva rivala  konstantno smjenivala u vođstvu, ne većem od tri poena, koliko je Portugal vodio na 17:14.

Serijom 4:0, Crna Gora je  stigla do preokreta i povela 21:19, nakon kontre Danijele Džaković i 23:21, ali je u oba slučaja Portugal stizao do izjednačenja.  Set je odlučila Katarina Budrak, koja je realizovala prvi napad za set loptu, a onda i kontru za 25:23 i vođstvo od 1:0 u setovima, uz samo dva poklonjena poena protivniku sopstvenim greškama u ovom setu.

Neizvjesno je bilo i u drugom setu. Portugal je bolje otvorio ovaj dio igre , poveo je 10:7, ali je Crna Gora odgovorila serijom 5:0 i preokrenula na 12:10.

Nešto kasnije je, sa nova četiri poena u nizu, vodila 18:15, kada je  izgledalo da  ide ka vođstvu od 2:0. Međutim, u tim trenucima je došlo do pada u igri  djevojaka selektora Milorada Krunić  , koje su olako ispustile vođstvo pa se ušlo u neizvjesnu završnicu koja je pripala Portugalu zahvaljujući seriji od 3:0 za 23:20 i priveo set kraju

U trećem setu  reprezentacija  Portugala konstantno je vodila  od početka. Odlučujuću prednost stekao je na 17:13, imao je i 21:15. Priprijetile su “crvene” na 21:19, ali je Portugal odbio taj napad, poveo 24:19 i priveo set kraju.

U  četvrtom setu  Crna Gora  je pokušala da se vrati u meč,  izdržala je nalete Portugalki i česte preokrete, pa je u finišu seta, nakon smeča Danijele Džaković i bloka Dijane Vuković, stigla do vođstva od 21:19. Ali nije uspjela  da sačuva dva poena prednosti, ali jeste vodila do 23:22 i imala kontru, koju Danijela Džaković nije realizovala. Kaznila je to na drugoj strani Oliveira sa dva uzastopna poena i donijela Portugalu pobjedu i treće mjesto u Srebrnoj ligi.

Najefikasnije u reprezentaciji Crne Gore  su: Katarina Budrak, sa 16,  Danijela Džaković 15 i Dijana Vuković  sa 14 poena.

Ostali poenteri za Crnu Goru su Mina Dragović 6, Saška Đurović i Tijana  Tvrdišić po 3, Lana Labović 2, Melisa Cenović i Nevena Vukčević po poen. Greške Portugalije 31.

Poeni iz napada: Crna Gora 46, Portugal 55.

Poeni iz bloka: Crna Gora 10, Portugal 12.

Poeni iz servisa: Crna Gora 2, Portugal 6. Greške: Crna Gora 25, Portugal 31.

Prikazano u Srebrnoj ligi, daje za pravo ljubiteljima odbojke u Crnoj Gori da se nadaju i vjeruju da će ženska odbojkaška reprezentacija uspjeti da stigne do prvog velikog takmičenja u istoriji. Potencijal je tu, neophodno ga je pretočiti u kvalitet.