Петерци “Азурима” донијели прво мјесто

У утакмици за прво на “Сардинија купу” у Каљарију, у неизвјесној утакмици са изузетно одбрамбеним издањем, Ватерполо репрезентација Црне Горе је поражена од домаће селекције Италије 9:8 (0:0, 3:2, 2:2, 0:1- 4:3).

Црна Гора је имала 15 напада са играчем више са само једном реализацијом, а Италија је имала 15 напада са 2 релизације. Сусрет је послије 32 минута игре завршен без побједника 5:5, али је на крају тријумфовала Италија 9:8. након извођења петераца у посљедњем мечу “Сардинија купа”.

Након првих осам минута и изузетно чврстих одбрана није било голова. Током друге четвртине изабраници Владимира Гојковића имали су предност пошто су Перковић, и Укропина из петерца, преокренули предност “Азура”. Изједначио је Дамонте на 2:2, Тешановић је одбранио петерац Ди Фулвију, а Ђурђић погодио за 3:2. Дамонте је био прецизан за 3:3, па Попадић за 4:3, Прешути за 4:4, а Укропина за 5:4, пред последњу четвртину.

На 5:5 је изједначио Кондеми из петерца, више од пет минута је остало до краја, али се резултат није мијењао. Услиједио је пенал рулет у којем су изабраници Владимира Гојковића имали прилику да славе. Матковић је шутирао за побједу и погодио стативу, да би након поготка Ди Соме, голман Италије Никозија одбранио ударац Укропине.
Стријелци за Црну Гору: Укропина 3, Перковић 2, Попадић, Бргуљан и Ђурђић по гол. Голове за Италију су постигли: Першути, Дамонте и Кондеми по 2, Ди Фулвио и Ди Сома по1.
Током припремног периода репрезентација Црне Горе ће тренирати у Подгорици (25. – 27. децембар), Котору (28. – 30. децембар) и Херцег Новом (1. и 2. јануар).

Црна Гора ће у првој фази Европског првенства у Хрватској, које је на програму од 4. до 16. Јануара, играти у Дубровнику, у групи са Француском (4. јануар), Шпанијом (6. јануар) и Хрватском (8. јануар). Двије првопласиране селекције ће директно у четвртфинале, а селекције које заузму треће и четврто мјесто, играће у осмини финала са репрезентацијама из групе у којој се налазе Србија, Немачка, Малта и Израел.