Perovićevi prvi bodovi sa seniorima, Igalo dobilo Grbalj

ФК Игало

U bokeljskom derbiju 6. kola Druge fudbalske lige Igalo –Grbalj danas su na Solilima zahvaljujući boljoj igri u drugom poluvremenu pobjedili fudbaleri Igala 2:1 (0:0). Ovom pobjedom novi trener  Dejan Perović osvojio je prve bodove sa seniorima jer je u prošlom kolu debitovao na klupi Igala protiv Bokelja u Kotoru.

Fudbaleri Grblja u prvom dijelu utakmice više su bili u posjedu lopte sa dvije  izgledne šanse za pogodak. Tek  što je počelo drugo poluvrijeme Andrija Vujičić doveo je svoj tim u vođstvo. Tri minuta kasnije Milovan Ilić bio je u prilici da duplira prednost je golman Vidoje Popović ukrotio dobar šut domaćeg napadača.

U 73. minutu gosti su izjednačili, a strijelac je bio Milan Damjanović. Odluka o pobedniku  pala je sa penala. Siguran realizator je bio iskusni  Stefan Vico, pošto su gosti na Vujičiću skrivili prekršaj  za šut sa bijele tačke. Do kraja susreta gosti su pojačali napad u želji da izjednače ali promjene rezultata nije bilo.

Igalo je sakupilo 12 bodova i zavisno od utakmice Bokelj-Berane  koja se igra u večernjem terminu zavisi da li će poslije ovog kola biti na prvoj ili drugoj poziciji.

U narednom 7. kolu Igalo 17. septembra gostuje ekipi Berana.