Parižanke ubjedljive u Igalu

Odbojkašice Herceg Novog poražene su na svom terenu od Pariz Levaloe 0:3 (14:25, 16:25, 18:25) u prvom meču šesnaestine finala CEV Kupa.

Gošće su bile ubjedljive i slavile protiv crnogorskog šampiona koji tokom cijelog meča nije uspio da značajnije pruži veći otpor gošćama iz Francuske. Utakmica koja je trajala 75 minuta od strane rivala rapoređena je po 25  minita po setu a Novljanke su samo u trećem  setu prišle rivalu na 11:12 ali su gošće dodale „gas“ i u finišu poslednje dionice stavile tačku na prvo poluvrijeme duela sa ekipom Herceg Novog.

U toku cijelog meča nerješiva enigma  za domaće bila je Bjanka Kunjo sa 15 poena. Kod domaćih najefikasnije su bile Kelsi Veltman sa 6 i Ralitsa Vasiliva sa 5 poena.

Revanš susret je 15. novembra u Parizu i prema onome što je večeras viđeno u SC Igalo šanse Krunićeve ekipe za plasman u narednu rundu su vrlo male.

Prije revanš susreta u Parizu  odbojkašice Herceg Novog u  petak igraju gradski derbi sa Albatrosom u okviru 7. kola Super lige.