OSLABLJENI JADRAN I PORED PORAZA NIJE RAZOČARAO

Vaterpolisti Jadrana na startu drugog turnira Lige šampiona u Budimpešti, poraženi su od Breše rezultatom 11:6, po četvrtinama 4:1,1:2, 2:0, 4:3.

Pored toga što su izabranici Petra Radanovića nastupili bez Đura Radovića, Dimitrija Obradovića, Dušana Banićevića i Nikole Brkića koji su zbog povreda ostali u Herceg Novom, nastojali su da pruže što jači otpor izuzetno kvalitetnoj ekipi Breše.

Italijanski prestavnik prvu četvrtinu dobio je sa 4:1, na kraju druge vodio je sa 5:3, a uoči poslednje rezultat je bio 7:3. Tešanović (9 odbrana i peterac za 16 minuta) pomogao je ekipi da drži korak sa iskusnim rivalom, koji je podbacio u napadu, u periodu od trećeg minuta druge do četvrtog minuta treće četvrtine.

Nakon toga bilo je jasno da Breša ide ka pobjedi, ali je isto tako bilo jasno da trener Novljana, Petar Radanović ne može mnogo da zamjeri svojim igračima, jer su zaista dali sve od sebe.

Golove za Jadran postigli su: Danilo Radović i Kanstantin Averka po dva, Martin Gardašević i Marko Petković po jedan. Prevagu na tasu Breše, donijeli su Mario Joković sa tri i Eduardo Di Soma sa dva gola.

Naredni meč Jadran igra večeras protiv Barselonete, sutra protiv Ferencvaroša, a u petak veče sa Hanoverom. Cilj koji su najavili prije polaska u Mađarsku je sticanje iskustva i napad na Hanover, gdje bi eventualni pozitivan rezultat ostavio Novljane u igri za plasman na finalni turnir.