Општина гради два нова дјечија игралишта и једну теретану на отвореном

У Секретаријату за друштвене дјелатности и међународну сарадњу актуелна је расподјела средстава спортским друштвима и клубовима, конкурс за НВО би требало да буде расписан ускоро, а у најави је и изградња два мања игралишта за дјецу и једног спортског терена.

Секретар за друштвене дјелатности и међународну сарадњу, Гаврило Вицо причао је за РТХН о актуелним и планираним јавним позивима.

Гаврило Вицо, секретар за друштвене дјелатноасти и међународну сарадњу

– Приводимо крају конкурс за додјелу средстава за субвенционисање спортских клубова. Ту смо имали један поновљени позив, дат је додатни рок од десетак дана да се допуне поднесци. Сад је ту мање-више пристигла, сва документација, и остаје да се финализује пар ствари, да се договори, избодује и подијеле средства. Што се тиче конкурса за НВО, надамо се да ћемо га у што скоријем периоду расписивати. Ријеч је о додјељивању средстава за НВО пројекте. Оно што је такође у току, и требало би ових дана да идемо са тендерима за изградњу два мања игралишта за дјецу, и надамо се једног спортског терена – информисао је он.

Вицо очекује да јавни позиви буду расписани у наредном периоду, а у Секретаријату, како додаје, стратешки испланирају све активности.

– Мислим да ћемо ових дана пустити тендер за ова два дјечија игралишта, и уколико будемо још нешто у могућности, сигурно ће то ићи, да кажемо, у комплету. Такође радимо и припрему техничке документације за неке мало веће пројекте. Ту смо, такође, испланирали буџетом неке ставке, једну у износу од стотињак хиљада еура за израду пројеката, тако да не морамо да зависимо, да кажем, од буџетских општинских ставки. Размишљало се на вријеме, а идеја има, заиста – истиче он.

У плану је изградња нових игралишта за дјецу у Мељинама, у близини зграде Мјесне заједнице и у Баошићу, код хотела у изградњи, као и изградња теретане на отвореном поред ОШ „Дашо Павичић“.

– Надам се да ћемо моћи да финансирамо још неке од пројеката. Такође, планирамо реновирање неколико тих игралишта која су саграђена прије 7 до 10 година и, наравно, дошло је до одређених оштећења, што од времена, што од атмосферилија, што, нажалост, и од неког хулиганизма, да кажем. Али у сваком случају, у току смо и требало би, уз те неке интервенције које планирамо, и такође, и то је мање-више и договорено са школом која је власник парцеле, да уз онај терен на Топлој направимо и једну теретану на отвореном. Уз ту причу бисмо средили подлогу поново, тако да има доста некога текућег посла – казао је Вицо.

Секретаријат активно ради на унапређењу друштвене инфраструктуре кроз комбинацију нових инвестиција и одржавања постојећих објеката. Са обезбијеђеним средствима за пројектовање и јасним планом тендера, за очекивати је значајан интензитет радова на спортским теренима и игралиштима у предстојећем периоду.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here