Održan džudo kup „Mimoza“

Tokom vikenda je održan 41. Međunarodni džudo kup “Mimoza” 2024. u organizaciji džudo kluba “Igalo”. Turnir je okupio oko 400 takmičara mlađih uzrasta iz 36 kluba iz četri države: Crne Gore, Hrvatske, Srbije i Bosne i Hercegovine.

Turnir je zvanično otvorio Jovica Rečević, predsjednik džudo saveza Crne Gore, a sreću takmičarima i uspjeh je u ime opštine Herceg Novi takođe poželio Mitar Kisjelica.

Na takmičenju je zabilježena je potpuna dominacija klubova iz Crne Gore.  Po tradiciji prvo mjesto je pripalo ekipi Akademika iz Nikšića, drugi je domaći klub Igalo, a treća ekipa Tivta.

Iz džudo kluba “Igalo” je učestvovalo 23 takmičara. Za uzrast mladih poletaraca/ki džudo klub Igalo je osvojio pehar za taj uzrast.

Pojedinačni rezulatati takmičara su sledeći:

U uzrastu mlađih poletaraca, Leon Dabović do 22kg je osvojio zlato. Danilo Blažinčić do 34kg je osvojio zlato. Aldin Kuč do 38kg takođe zlato. Dok su Matija Milašinović do 28kg i Strahinja Ćupić takođe do 28kg podijelili peto mjesto.

U konkurenciji mlađih poletarki, Kalina Dabović do 22 je osvojila zlatnu medalju dok je Sofija Đinović do 28kg je osvojila srebro.

U konkurenciji poletaraca do 50kg, Veljko Vavić je osvojio srebrnu medalju. U ženskoj konkurenciji, Zoja Kaluđerović do 28kg i Teodora Ćupić do 32kg su osvojile peto mjesto.

Mladi pionir Lazar Eraković do 50kg je takođe zauzeo peto mjesto.

U konkurenciji starijih pionira, Vuk Andrić do 50kg je osvojio zlatnu medalju, dok je starija pionirka, Nikolina Kokot do 57kg osvojila srebrnu medalju.

– Turnir je okupio veliki broj male djece, rezultatima sam i više nego zadovoljan. Polako nam se pridružuju i mlađi uzrasti a nekima je ovo bilo i prvo takmičenje. Ovom prilikom bih se zahvalio Džudo savezu Crne Gore, Opštini Herceg Novi, Turističkoj organizaciji Herceg Novi, D.o.o “Škorpion” koji su pružili podršku turniru. Takođe zahvalnost ide i roditeljima kluba koji su dali svoj doprinos, kazao je trener džudo kluba Igalo Svetozar Mustur.