Odbojkašice Herceg Novog stigle do finala

U revanš susretima polufinala plej ofa Super lige Crne Gore za odbojkašice nije bilo iznenađenja. Ekipa trenera Milorada Krunića sinoć je slavila u gostima protiv Budućnosti u drugoj utakmici polufinala 3:0 (26:24, 25:16, 25:18). Šampion Herceg Novi će u finalu plej ofa igrati protiv Luke Bar, koja je u polufinalnom duelu bila bolja od Morače u dva meča (3:0, 3:1).

Anđela Kukobat  i saigračice pružile su odličan otpor ekipi Herceg Novog, posebno u prvom setu. Odbojkašice Budućnosti su vodile tokom cijelog seta, u dva navrata i sa šest razlike (14:8 i 15:9), imale i dvije set lopte na 24:22, ali šampion je uspio da ostane bez izgubljenog seta (24:26) do finala.

Parirala je Budućnost i u drugom i trećem setu izabranicama Milorada Krunića, imala prednost četiri poena u drugom (8:4), ali je aktuelni šampion uspio da i taj set, kao i treći, riješi u svoju korist.

U pobjedničkom timu, najefikasnija je bila kapiten Ralitsa Vasileva sa 14 poena, 11 je upisala korektorka Dijana Vuković, Maria Vonogova 10, Daria Čabonenko  i Tijana Tvrdišić po 3, Nikolina Lisičić 2, Marija Tuševljak, Diana Balai i Oksana  Jakušina po poen. Ekipa Budućnosti imala je 26 grešaka.

Kod domaćih, najbolji učinak imala je Anđela Kukobat 11, dok su po 5 osvojile Viktoria Đukić, Mileva Magdelinić, Milena Ćetković i Lana Rakočević, Darja Popović 2 i  Sara Belojević jedan poen. Ekipa Herceg Novog imala je 23 greške.

Finalna serija koja se igra na tri dobijene utakmice startuje 23. aprila, utakmicom Herceg Novi-Luka Bar u Igalu.