Odbojkašice Herceg Novog porazom se oprostile od Čelendž kupa

Belgijska ekipa Asteriks Avo savladala je ŽOK Herceg Novi u dva susreta Čelendž kupa i ostvarila plasman u osminu finala. Belgijanke su u revanš meču, koji je odigran u Beverenu, slavile maksimalnim rezultatom 3:0, po setovima 25:19, 25:18, 25:18.

Do sredine prvog seta vodila se ravnopravna borba, ali je pri rezultatu 14:14 ekipa iz Belgije napravila seriju od četiri poena, što je u konačnici prelomilo prvi period.

Drugi set identičan prvom. Igračice Herceg Novog do sredine drugog perioda igrale su odlično, a nakon pada u igri Belgijanke to koriste i osvajaju set.

U trećem setu, trener Herceg Novog Milorad Krunić, dao je priliku svim igračicama, jer se već tada znao pobjednik iz dvomeča Asteriksa i Herceg Novog.

– Čestitam ekipi iz Belgije na pobjedi i prolasku dalje. Mislim da smo mogli da igramo sa njima. To je pokazao i prvi set u kome smo gotovo bili ravnopravni, imali nekoliko važnih lopti za potpuni egal, ali nismo uspjeli. Nakon toga uslijedila je lošija igra. Asteriks je u ovom trenutku bolja ekipa – izjavio je nakon susreta Milorad Krunić trener Herceg Novog.

Najefikasnija u redovima Herceg Novog bila je kapiten Tanja Bokan sa devet poena, dok je kod domaćih Nova Maring postigla 17, a Manon Stagier 16.

Belgijanke će u osmini finala Čelendž kupa igrati protiv Grčkog Arisa, ekipa Herceg Novog okreće se obavezama u domaćem Kupu i prvenstvu.