Odbojkašice Crne Gore potvrdile prvo mjesto u grupi

Odbojkašice Crne Gore pobijedile su večeras u Igalu Farska Ostrva 3:0 (25:23, 25:17 i 25:8) i zaključile su sjajan nastup u grupnoj fazi CEV Srebrne lige.

Selekcija Milorada Krunića izgubila je samo od Portugala u Portu 3:1, u drugom kolu, ali se revanširala rezultatom 3:0 preksinoć u SC Igalo. Naša ekipa je bila ubjedljiva protiv Farskih ostrva i u gostima a dva puta je savladala i Gruziju.

-Čestitao bih djevojkama na pobjedi i osvojenom prvom mjestu u grupnoj fazi Evropske lige. Zaista jedan dobar rezultat, pet pobjeda i jedan poraz. Taj jedan poraz u Portugalu, gdje nismo “pregaženi”, i tu smo pružili otpor i tu smo vrlo lako mogli doći bar do jednog boda. Nadam se da ćemo u polufinalu Evropske lige odigrati svoju najbolju utakmicu, to mi je jedina želja koju imam u ovom momentu. Čestitam curama još jednom na kompletnoj igri svih šest kola, kazao je selektor Krunić.

Nakon velikog trijumfa nad Portugalom u srijedu, 3:0 (25:21, 25:23, 25:22), cilj selektora Krunića bio je da odmori nosioce igre, pa je nakon dobrog otvaranja došlo do blage nesigurnosti u igri. Farska Ostrva su čak i vodila u nekoliko navrata, ali je u ključnim trenucima seta presudilo iskustvo Danijele Džaković a naš tim je poveo sa 25:23.

U drugom setu značajno sigurnija igra, na šta je uticao odličan servis Tijane Tvrdišić i šest vezanih poena. Protivnice su uspjele da pruže koliko-toliko otpora, nedovoljno da izbjegnu ubjedljivih 25:17.

Posljednji dio igre počeo je na isti način kao i prvi, nakon što je oduzet servis, šest vezanih servisa Tvrdišić i 7:1 na početku, prednost je prvi put išla na dvocifrenu, a maksimalna je bila na kraju seta, +17, 25:8.

Danijela Džaković, Saška Đurović i Katarina Budrak osvojile su po 10 poena, po osam su zabilježile Dijana Vuković i Teodora Rakočević. Na drugoj strani Sofia Puškus 13 poena.

-Čestitala bih curama na pobjedi 3:0 i plasmanu na fajnl for. Utakmica sa Farskim Ostrvima je završena očekivanim rezultatom ali isto tako sa malim iznenađenjima sa njihovom dobrom atmosferom u prvom setu. Spremne smo za fajnl for, mislim da možemo da napravimo veliki uspjeh i uzmemo jednu od medalja, istakla je Danijela Džaković.

Završnica CEV Srebrne lige je u Gracu, 25. i 25. juna, na kojoj će naš nacionalni tim igrati sa Estonijom ili domaćinom turnira, Austrijom.