ODBOJKAŠICE ALBATROSA PORAŽENE OD  MORAČE

U jednom od derbija 16 kola Prve lige za odbojkašice ekipa „Albatrosa“ poražena je od „Morače“ 3:1  (25:22, 17:25,  25:19, 25:17) i prekinula je niz od šest pobjeda.

Konačni ishod derbija  pokazuje razliku u kvalitetu rivala , ali nije ogledalo svega što je viđeno na parketu u ledenoj sali OŠ „Radojica  Perović“ u Podgorici. Albatros je u prva dva seta bio ravnopravan rival. Bez dovoljno energije i sportske sreće ekipa Albatrosa nije imala odgovor na razigrani napad ekipe Morače, a jedini pravi otpor izabranice Branka Obradovića pružile su u drugom setu, dok je ekipa Morače sasvim zasluženo ostvarila šestu pobjedu.

Povele su domaće igračice u prvom setu. Drugi  set obilježila je igra igračica „Albatrosa“ Aleksandre Šćekić i Anđele Kukobat. Albatros je i na startu trećeg seta prijetio, ali i pao u igri a onda je uslijedila nova serija.

U ekipi Morače najviše poena imala je Teodora Delić 20, zatim Lara Jovović 15, Teodora Rakočević i Sanja Rudan po 12, Iva Martinović 3 i Sara Globarević 2.

U ekipi Albatrosa po 17 poena imale su Aleksandra Šćekić i Anđela Kukobat, slijede Milena Samardžić Pecelj sa 9 , Natalija Obradović 7, Taša Trajković 4, Jelena Bijelović 2 i Ilinka Samarđić Pecelj 1 poen.

Nakon ovog poraza Albatros je i dalje na drugoj poziciji na tabeli, a da li će doći do vraćanja na treću poziciju, znaćemo nakon kompletnog odigravanja svih utakmica 16 kola.

U narednom 17 kolu u četvrtak u 15 sati u bokeljskom derbiju u Igalu igraju Albatros-Akademija (Tivat).