ODBOJKA: PORAZ ODBOJKAŠICA „ALBATROSA“

Odbojkašice “Luke Bar“ u Sportskom centru Igalo u zaostalom susretu  17. kola Prve lige pobijedile su domaću ekipu „Albatros“  maksimalnim rezultatom 3:0. Po setovima (25:14,25:22,26:24).  Ovom pobjedom odbojkašice Bara nastavile su trku sa liderom Galebom za šampionski tron.

Od starta djevojke trenera Vladimira Milačića nametnuli su svoj ritam i Milica Tufegdžić i njene saigračice nijesu u prvom setu koji je trajao malo više od 17 minuta imale „recept“ za Dijanu Vuković i Dušanku Petrović. Uz 7 grešaka domaćih prvi set je lako izgubljen. U nastavku probudile su se domaće igračice i do kraja utakmice dobo su se nosile sa iskusnim gostom koji je u finišu poveo sa 2:0 u setovima. Šansu da se dobije barem jedan set igračice Albatrosa su propustile posle 25 minutne velike borbe i potrebe da se igra produžetak ali šampion iz Bara stavio je tačku na konačni ishod za trijumf od 3:0 i velika tri boda koja daju nadu ekipi da odbraniti titulu prvaka Crne Gore.

Poene za „Albatros“ postigle su: Aleksandra Ćirović 11, Milica Tufegdžić 10, Natalija Obradović 8, Taša Trajković 6, Jelena Bijelović i Nikolina Lisičić po 3.

Tim „Albatrosa „se sada okreće poslednjem kolu ligaškog dijela u subotu u Sportskom centru Igalo gdje će u direktom duelu Novljanke odlučivati sa „Rudarom“  ko će u plej of nacionalnog prvenstva.