Од два Јадрана успјешнији сплитски

У дерби сусрету 5. кола Регионалне ватреполо лиге на Шкверу, у сусрету два имењака  успјешни је био сплитски Јадран, који је славио резултатом 13:12 (3:3, 4:4, 3:1, 3:4). Сусрет је одлучен у трећој дионици.

Након прве четвртине резултат је био 3:3, након друге – 7:7. Шампион Хрватске  предност је стекао при крају треће и средином последње четвртине.

После 8:8, головима Звонимира Бутића Сплићани воде 10:8, а затим у 26. минуту имају  и предност од 12:9.

Два минута прије краја  код резултата 12:11 искључен је са правом замјене капитен  гостију Јерко Маринић Крагић, али ни то није помогло домаћим ватерполистима, осим да   смање предност али не и да стигну до нерјешеног  резултата и покушаја да петерцима учине нешто више, јер младом Данилу Ступару није пошло за руком да изједначи резултат упоследњим секундама утакмице.

Голове за Јадран из Херцег Новог постигли су: Дмитри Холод и Данило Радовић по четири, Урош Вучуровић, Јован Вујовић, Александар Ивовић, Василије Радовић по један. Превагу у корист  Сплићана донијли су Звонимир Бутић и Јерко Маринић Крагић са по три, односно Лорен Фатовић са два гола.

Резтулти: Пето коло: Нови Београд – Црвена звезда 14:6, Валис – Раднички 12:18, Јадран Херцег Нови – Јадран Сплит 12:13, Соларис – Младост 8:16, Приморац – Југ 16:15 (12:12), Приморје – Шабац 10:13.

Табела: Нови Београд 14, Раднички и Јадран Сплит по 13, Младост девет, Соларис осам, Југ седам, Јадран Херцег Нови, Шабац и Црвена звезда по шест, Приморац пет, Приморје три, Валис је без бодова.