Након велике борбе пораз ватерполиста Црне Горе од Грчке

Ватерполисти Црне Горе поражени су у четвртфиналу након велике борбе од репрезентације Грчке 10:9 (2:1, 4:3, 1:3, 3:2).

Грчка је од почетка била у вођству, а наши играчи имали много нападачких проблема, тако да нису успјели да материјализују веома добру игру у одбрани. Грци су повели 2:0, али су „ајкуле“ биле у игри (2:1, 3:2, 4:3), све док Генидунијас својим четвртим голом није донио ривалу три гола предности – 6:3, минут и по прије краја полувремена.

Црна Гора је, ипак, вјеровала, Ђуро Радовић и Владо Попадић су ефектним погоцима смањили на 6:5.

Трећа четвртина је донијела жестоку борбу и много промашених шанси на обје стране и одличних дефанзивних издања оба тима.

Генидунијас је на почетку тог дијела из петерца погодио чак пети пут за 7:5, да би два и по минута прије краја тог периода, Ђуро Радовић другим голом опет донио неизвјесност и наду у преокрет. Када је Укропина изједначио на 7:7 било је јасно да слиједи још једна драматична завршница.

Грци су преко Аргиропулоса стизали до 8:7 и 9:8, узвраћали су Ђуро Радовић и Владан Спаић (ефектно, шраубом), а велика шанса за прво вођство и корак ка полуфиналу пропуштена је са играчем више два минута прије краја и након тајм-аута у нападу, који је завршен неспоразумом Аверке и Чучковића.
У наредном нападу Скубакис је ефектно скоро из мртвог угла донио ново вођство Грчкој (10:9), али је наш тим добио шансу – и имао шут за реми. Мирослав Перковић није, међутим, имао среће, погодио је пречку и полуфинале је остало недостижно.

Стријелци за Црну Гору: Радовић 3, Укропина 2, и по један  Аверка , Попадић, Спаић, Матковић. Тешановић (шест одбрана).

Репрезентативце Црне Горе очекује разигравање од 5. до 8. мјеста.